Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Lutego 2018
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda,
Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa,
Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława,
Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 317 dni.
Zodiak: Wodnik

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski

nieodplatna_pomoc_prawna

Zacznik_1_logotyp_m

GUSzalacznik.kalendarium2018MINI
W podziękowaniu za plony

img_1932_130W niedzielę 4 września w Miętnem odbyły się dożynki powiatowe. W uroczystościach uczestniczyły delegacje wszystkich gmin powiatu garwolińskiego, w tym reprezentacja miasta i gminy Żelechów.

Więcej… [W podziękowaniu za plony]
 
Gratka dla przedszkolaków

obraz_001Z dniem 1 września 2011 r. zlikwidowane zostały gimnazja w Starym Goniwilku i Starym Kębłowie. W związku z tym przestały istnieć w tych miejscowościach dotychczasowe zespoły szkół. W miejsce zlikwidowanych gimnazjów samorząd gminy Żelechów powołał punkty przedszkolne.

Więcej… [Gratka dla przedszkolaków]
 
Książka dobra na wszystko

najlepszy_czytelnik_130Długie jesienne wieczory to czas, który będzie można poświęcić na ciekawą lekturę. Warto zatem w wolnej chwili odwiedzić Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i zaopatrzyć się w coś interesującego. Księgozbiór żelechowskiej biblioteki jest stale aktualizowany i uzupełniany nowościami wydawniczymi. Z wrześniowymi nowościami książkowymi można zapoznać się TUTAJ.

 
Zarządzenie Burmistrza Żelechowa ws. urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych

urnaZarządzenie Burmistrza Żelechowa z dnia 23 sierpnia 2011 r. w sprawie zapewnienia bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz podania wykazu tych miejsc do publicznej wiadomości. pdf Treść zarządzenia

 
Akcja szczepienia lisów

lisekW dniach 9-23 września 2011 r. na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Więcej… [Akcja szczepienia lisów]
 
Krzysztof Ośka dyrektorem

zs_zelechow_130W czwartek, 1 września, podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Żelechowie, Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka powierzyła obowiązki dyrektora szkoły Krzysztofowi Ośce. Krzysztof Ośka, nauczyciel geografii i radny Rady Powiatu Garwolińskiego, ma duże doświadczenie na stanowisku dyrektorskim. Przez wiele lat zarządzał szkołą podstawową i gimnazjum w Żelechowie.

 
Aktywna biblioteka

projekty_bibliotekaMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie przystąpiła do projektu realizowanego przez Fundację Orange pn. „Akademia Orange dla bibliotek”, którego celem jest wspieranie społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi centrami kulturalnymi i edukacyjnymi.

Więcej… [Aktywna biblioteka]
 
Konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie"

lgdStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Forum Powiatu Garwolińskiego informuje, iż w terminie 1 września - 15 listopada 2011 r. organizuje konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie”, który ma za zadanie promocję unikatowych walorów krajobrazowych i przyrodniczych terenu gmin, które działaniem obejmuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Forum Powiatu Garwolińskiego.

Więcej… [Konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie]
 
Rycerski projekt

rycerze_logo_m1 września 2011 r. Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Stefanowie rozpoczęły realizację projektu „Zamki, rycerze, turnieje”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej… [Rycerski projekt]
 
Mali turyści w Żelechowie

dsc04870_130Żelechów to miasto z bardzo ciekawą historią i unikatowymi zabytkami. W burzliwe dzieje miejscowości wpisana jest plejada wybitnych postaci. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy wycieczki, jaka we wtorek, 30 sierpnia, zawitała do naszego miasteczka.

Więcej… [Mali turyści w Żelechowie]
 
Dwa jubileusze

dsc_0300mW niedzielę, 28 sierpnia, odbyły się uroczyste obchody 564 rocznicy nadania praw miejskich i 90-lecia Klubu Sportowego „Sęp”. Impreza przyciągnęła na stadion miejski tłumy żelechowian i gości. Organizatorom, którzy zatroszczyli się o wiele atrakcji, sprzyjała piękna pogoda.

Więcej… [Dwa jubileusze]
 
Akcja honorowego krwiodawstwa

kropelkaW niedzielę, 28 sierpnia, podczas obchodów 564 rocznicy nadania praw miejskich i 90-lecia Klubu Sportowego „Sęp” zostanie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa. Ambulans do poboru krwi czekał będzie na wszystkich chętnych w godz. 13.00-17.00 na terenie Klubu Sportowego „Sęp”. Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat, być zdrowym oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

 
Dni Żelechowa 2011

dni_zelechowa_baner_130W niedzielę, 28 sierpnia, odbędą się uroczyste obchody 564 rocznicy nadania praw miejskich połączone z jubileuszem 90-lecia istnienia Klubu Sportowego „Sęp”. Organizatorzy - Urząd Miejski w Żelechowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Sportowy „Sęp” przygotowali dla mieszkańców i gości bogaty program atrakcji.

Więcej… [Dni Żelechowa 2011]
 
XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Działając zgodnie z § 13 ust. 1 pkt. 1 Statutu Gminy Żelechów uchwalonego Uchwałą Nr XXV/177/09 Rady Miejskiej w Żelechowie z dnia 30 grudnia 2009 r., ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego Nr 54 poz. 787 z dnia 13 marca 2010 r., Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie zawiadamia o obradach XII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, która odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2011 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Więcej… [XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej]
 
Baśniowa uczta dla najmłodszych

dsc_0049_130We wtorek, 23 sierpnia, do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny zawitali aktorzy krakowskiego teatru Art-Re, by uszczęśliwić maluchy i zachwycić rodziców swoim widowiskowym spektaklem. Tym razem wystawili „Calineczkę” - adaptację jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena.

Więcej… [Baśniowa uczta dla najmłodszych]
 
"Calineczka" w Domu Kultury

mgokMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Calineczka”. Spektakl zostanie wystawiony we wtorek 23 sierpnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej. Przed żelechowską publicznością wystąpią artyści Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art-Re” z Krakowa. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie M-GOK.

 
Wakacje bez nudy

chusta_130Minęła połowa wakacji. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna jak co roku zachęcały dzieci i młodzież do udziału w cyklu zajęć pod hasłem „Wakacje w mieście”. Każdy, kto nudził się w domu, mógł skorzystać z ciekawej oferty i aktywnie spędzić wolny czas.

Więcej… [Wakacje bez nudy]
 
Ogłoszenie o przetargu

Na podstawie: art. 38 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.), §3, §6 i §13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. Nr 207, poz. 2108 z późn. zm.), uchwały Nr XX/158/09 Rady Miejskiej w Żelechowie z dnia 10 lipca 2009 r. Burmistrz Żelechowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej.

pdf Treść ogłoszenia

 
Turnus wakacyjny w ramach projektu "Zaczarowany świat teatru i my"

p7070423_130„Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę, kim jestem, co chcę zostawić po sobie następnym pokoleniom…”

Więcej… [Turnus wakacyjny w ramach projektu "Zaczarowany świat teatru i my]
 
Informacja Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

mjwpuMJWPU ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach PO Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej”, Działania 7.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”. Szczegółowe informacje w pdf ogłoszeniu.

 
Ogłoszenie o konkursie

Burmistrz Żelechowa ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie. pdf Treść ogłoszenia

 
Ogłoszenie o konkursach

Burmistrz Żelechowa ogłasza konkursy na stanowiska: Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starym Kębłowie.

pdf Treść ogłoszenia

 
<< pierwsza < 71 73 75 76 77 78 79 80 > ostatnia >>

Strona 73 z 81

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca Urzedu 2018

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości